Kaos Zümrütleri

Aşağa gitmek

Kaos Zümrütleri

Mesaj tarafından Realm Bir C.tesi Kas. 28, 2009 5:44 am

İçlerinde antik kaos gücü bulunan, Sonic the Hedgehog evrenine özgü, ayrı renklerdeki 7 taşa verilen addır. Bunları toplayan kişi değişik kaos güçlerini kullanabilir ve neredeyse yenilmez olur. Alternatif evrenlerle bu zümrütlerin değişik versiyonlarına rastlanılabilir (Sol Zümrütleri gibi...). Aynı zamanda Kaos Zümrütleri'nin gücünü kontrol eden, Ana Zümrüt isimli büyük yeşil bir zümrüt bulunmaktadır ve aynı zamanda 7 Kaos Zümrüdü'nün koruyucusu Knuckles the Echidna tarafından korunur. Genelde Kaos Zümrütleri ve Ana Zümrüt Melek Adası'nda (veya başka bir ismi olan Süzülen Ada'da) bulunurlar.Kaos zümrütlerinin ana hikayesi veya geçmişi tam olarak bilinmemektedir, fakat içinde bulunduğu kurgu evreninin uzak geçmişine ait olduğuna inanılır. Kaos zümrütleri limitsiz güç içerir. Bu gücün kaynağının, Sonic Adventure isimli oyunda bireylerin düşünceleri ve fikirleri olduğu belirtilmiştir.

Ana Zümrüt, Kaos Zümrütleri'nin sınırsız gücünü sınırlamak için tanrılar tarafından yaratılmış olduğuna inanılan bir zümrüttür. Ana Zümrüt'ün içinde Chaos denilen, neredeyse tamamen sıvıdan oluşmuş bir yıkım tanrısı bulunur. Chaos, Kaos Zümrütlerini içine aldıkça giderek daha güçlü bir forma dönüşür ve sırasıyla Chaos 0 ilk hali olmak üzere Chaos 1, Chaos 2, Chaos 3, Chaos 4,Chaos 5, Chaos 6 ve son evrede Perfect Chaos'a dönüşür. Dr. Eggman, Ana Zümrüdü kırarak, yüzyıllar sonra Chaos'u serbest bırakmıştır. Sonic Adventure ve Sonic Battle isimli oyunlarda Chaos, Ana Zümrüt'ün içinden çıkmış ve ana kahramanların başına dert olmuştur. Chaos isimli yaratığın aslında Ana Zümrüt'e dokunarak mutasyon geçirmiş bir Chao olduğu da sonradan yapımcılar tarafından açıklanmıştır.

Süper Zümrütler Kaos Zümrütleri'nden daha güçlü taşlardır.Şu ana kadar sadece bir oyunda (Sonic 3) bulunan bu zümrütler Sonic'i Hiper Sonic formuna, Miles "Tails" Prower'ı Süper Tails'a ve Knuckles the Echidna'yı Süper Knuckles'a çevirir.

Süper Zümrütlerle ortaya çıkan Hiper Sonic, Super Sonic'den daha hızlıdır. Hayranları tarafından "Sonic Patlaması" olarak isimlendirilmiş bir hareketle ekranda görünen neredeyse tüm düşmanları yok edebilmektedir. Bu hareket oyunda çifte zıplama yapılarak gerçekleştirilebilir. Hiper Sonic su altında nefes alabilir. Dipsiz kuyular ve iki platform arasında sıkışmak hariç saldırılardan hasar almamaktadır
avatar
Realm

Mesaj Sayısı : 34
Yaş : 23
Nerden : Sonic Home Party'den
Kayıt tarihi : 27/10/09

Kullanıcı profilini gör

Sayfa başına dön Aşağa gitmek

Sayfa başına dön


 
Bu forumun müsaadesi var:
Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz